Vybavení jednotky

JPO II Litomyšl Jednotka má k dispozici dvě zásahová vozidla. Posádku vozidla DAF 45 CAS 15 tvoří řidič-strojník, velitel vozidla a až 6 hasičů. Vozidlo je vybaveno cisternou na 1000 litrů vody, jedním vysokotlakým agregátem s 96 metry hadice. Výkon čerpadla je 1500 litrů za minutu. Kromě základní výbavy vozu má posádka k dispozici i další vybavení (viz. tabulka).

DAF 45 CAS 15:

Elektrocentrála 4,5 kW Motorová pila s příslušenstvím Al. žebřík 8 m Osvětlovací stožár 3 ks přenosná radiostanice 4 ks Saturn S7 1 x vysokotlak 96 m Ženijní nářadí Zdravotnický batoh Páteřní dlaha Mobilní telefon 2 ks záchranné vesty Plovoucí čerpadlo 800 l/min Odsavač hmyzu Druhým vozidlem jednotky je základní cisterna Tatra 815 CAS 32. Její posádku tvoří řidič-strojník, velitel vozidla a až 2 hasiči. Kromě základní výbavy je dále vozidlo vybaveno nadstandardní  výbavou (viz. tabulka).

T815 CAS 32:

Plovoucí čerpadlo 1500 l/min Al. žebřík 8 m 3 ks přenosná radiostanice Sanační lišta 3 ks Saturn S7 Motorová pila s příslušenstvím Dále má jednotka k dispozici odsávač kouře který je umístěn v samostatném přívěsu.

Komentáře jsou uzavřeny.